logotype

Wycieczka do Historylandu 14.01.2020 Krasnoludki

Odwiedziliśmy ostatnio muzeum klocków lego w Krakowie. Byliśmy pod wielkim wrażeniem konstrukcji i wspaniałych budowli z klocków. Podziwialiśmy jedną z najważniejszych bitew, czyli rozgrywającą się w 1410 roku bitwę pod Grunwaldem oraz bitwę morską – bitwę ze Szwedami pod Oliwą. Oprócz nich zobaczyliśmy też osadę w Biskupinie, krakowskie Sukiennice i Kościół Mariacki oraz obronę Zakonu na Jasnej Górze. Braliśmy udział w warsztatach mały archeolog, które sprawiły nam wiele radości. Nauka połączona z zabawą. Podczas warsztatów stworzyliśmy skarby z klocków LEGO, a następnie ukryliśmy je pod piaskiem plastycznym. Czy będzie to skrzynia ze złotem? Drogocenne klejnoty? Tutaj poradzić sobie mogli tylko skrzętni odkrywcy historii... To był cudowny czas, pełen wrażeń i emocji. Bardzo nam się podobało to niezwykłe miejsce, byliśmy zachwyceni.

 

 

Wycieczka Historyland 14.01.2020 Smerfy

Odwiedziliśmy muzeum klocków lego w Krakowie. Byliśmy pod wielkim wrażeniem konstrukcji i wspaniałych budowli z klocków. Wzięliśmy udział w warsztatach mały LEGO-archeolog połączonych ze zwiedzaniem muzeum. Zajęcia dla prawdziwych pasjonatów zabawy klockami! Podczas warsztatów stworzyliśmy skarby z klocków LEGO, a następnie ukryliśmy je pod piaskiem plastycznym. Czy będzie to skrzynia ze złotem? Drogocenne klejnoty? Tutaj poradzić sobie mogli tylko skrzętni odkrywcy historii... Podczas zwiedzania podziwialiśmy jedną z najważniejszych bitew, czyli rozgrywającą się w 1410 roku bitwę pod Grunwaldem oraz bitwę morską – bitwę ze Szwedami pod Oliwą. Oprócz nich zobaczyliśmy też osadę w Biskupinie, krakowskie Sukiennice i Kościół Mariacki oraz obronę Zakonu na Jasnej Górze. To był cudowny czas, pełen wrażeń i emocji. Bardzo nam się podobało to niezwykłe miejsce, byliśmy zachwyceni.

 

Konkurs parafialny pt. Szopka Bozonarodzeniowa grudzien 2019

Przedszkole publiczne parafii Chrystusa Króla po raz kolejny zorganizowało między przedszkolny konkurs plastyczny. Tematem była szopka bożonarodzeniowa, którą każdy miał wykonać wg zasad regulaminu. Z wielką przyjemnością wzięliśmy udział i wykonaliśmy dwie szopki w gr. Krasnoludki i Smerfy. Byliśmy bardzo szczęśliwi kiedy okazało się, że nasze przedszkole zajęło I i II miejsce. Włożyliśmy w ten konkurs bardzo dużo pracy, tym bardziej cieszymy się ogromnie z wygranej. Jesteśmy bardzo dumni i dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w konkursie.

 

 

Jaselka Smerfy 16.12.2019

Piękne wydarzenie związane ze świętami Bożego Narodzenia- nasze Jasełka. Wspaniały klimat świąt zapanował w naszej sali podczas występu. Cieszyliśmy się bardzo ze spotkania rodzinnego, na którym mogliśmy odegrać historię Dzieciątka w naszym wykonaniu:) Nasze serca rozpromieniła radość i szczęście ze wspólnego występu.

 

 

Jasełka Krasnoludki 17.12.2019

Powitaliśmy maleńkiego Jezuska pięknym tańcem i kolędą. Dzięki wspaniałym nastrojom, które nam dopisały poczuliśmy wszyscy świąteczny klimat. Ciepło bijące z naszych serduszek sprawiło, że nasze spotkanie było niezwykle miłe i uroczyste.

 

 

 

Jaselka Troskliwe Misie - 18.12.2019

Piękny i miły czas jaki spędziliśmy razem odgrywając nasze jasełka...powitaliśmy Dzieciątko tańcem i śpiewem. Radosny świąteczny klimat udzielił się wszystkim w naszej sali. Wręczyliśmy upominki naszym bliskim, składając przy tym serdeczne świąteczne życzenia.

 

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem- 04. 12. 2019

Nasze grudniowe spotkanie z wyjątkowym gościem było naprawdę wyjątkowe. Od samego rana wyczekiwaliśmy zniecierpliwieni aż się pojawi...kiedy ta chwila nastąpiła nie mogliśmy wyrazić naszej radości i szczęścia:) Powitaliśmy strudzonego podróżą Św. Mikołaja śpiewając dla niego piosenki i tańcząc. Widać że bardzo mu się spodobało i oglądając nasze występy mógł troszkę odpocząć. Każdy z nas został obdarowany pięknym prezentem i zrobiliśmy sobie piękne zdjęcia. Byliśmy baaaardzo podekscytowani:) My również podarowaliśmy Świętemu Mikołajowi drobny upominek w postaci książeczki z rysunkami wykonanymi specjalnie dla niego. To było wzruszające i niezwykłe spotkanie. Nadszedł również czas, aby pożegnać się. Pożyczyliśmy Mikołajowi szerokiej drogi i dużo sił, ponieważ dalej wyruszył obdarowywać prezentami inne dzieci, które na niego czekały tak bardzo jak my.

Dzieci programują- ćw.1-2, Smerfy 02.12.2019r

Wykonaliśmy ćwiczenia z zadań na listopad. Zajęliśmy się pojęciem algorytmów liniowych.
Ćwiczenie 1- nawlekaliśmy korale zgodnie z poleceniem, ćwicząc dzięki temu precyzję i koordynację wzrokowo-ruchową. Ćwiczenie 2- Kształtowaliśmy orientację przestrzenną oraz planowaliśmy poszczególne etapy ruchu poruszając się po planszy. Trzymając pluszowego misia jedno dziecko stało na planszy na polu początkowym, drugie dziecko zaś było jego przewodnikiem. Zadaniem drugiego było wydawanie tak poleceń słownych, aby doprowadzić kolegę do wybranego miejsca, w którym znajdowało się inne dziecko i podarować mu misia. Fajna zabawa rozwijająca umiejętność współpracy i relacji w grupie.

 

Andrzejki- Smerfy 29.11.2019r

Wróżby andrzejkowe i klimat naszej zabawy wprawiły wszystkich w bardzo dobre, niezwykłe nastroje. Tańce i magiczne zaklęcia, ciekawe wróżby, które każdemu z nas przyniosły coś ciekawego. Było przy tym dużo śmiechu i zabawnych sytuacji. Nie obyło się także bez tradycyjnego lania wosku, co dało nam naprawdę wiele emocji i pozytywnych wrażeń.

 

Andrzejki- Krasnoludki- 29.11.2019r

Cudowny, magiczny, tajemniczy i bardzo radosny nastrój udzielił nam się wszystkim podczas zabawy andrzejkowej. Każdy z nas miał okazję doświadczyć mnóstwa niespodzianek i pozytywnych wrażeń Świetnie się bawiliśmy przy ciekawych wróżbach, tańcach, zagadkach. Tradycyjne lanie wosku sprawiło, że byliśmy bardzo podekscytowani odczytując odbicie na ścianie zlanego wosku i zastanawiając się, co każda wróżba przedstawia i znaczy.

 

Strefa rodzica