logotype

Dzieci programują, ćw 1-3, Krasnoludki 31.10.2019

Zrealizowaliśmy trzy ćwiczenia z zadania wyznaczonego na październik. Zadanie 1 dotyczyło kształtowania rozumienia poleceń: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo i kształtowania orientacji przestrzennej. Ćwiczenia wykonywaliśmy w parach. Ustawiliśmy tor przeszkód, gdzie jedno dziecko wydawało polecenia drugiemu i na odwrót. Ćwiczenie 2 polegało na przemieszczaniu się od punktu do punktu. Przejście od punktu A do punktu B wg. wydawanego polecenia przez kolegę. Podczas zadania 3 nadal doskonaliliśmy umiejętność wydawania i wykonywania poleceń: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo, w stronę... Kształtowaliśmy umiejętność tworzenia i odczytywania programu, orientację przestrzenną oraz współpracę w grupie.

 

 

Dzieci programują, cw.3 - Troskliwe Misie 30.10.2019

Nasze ostatnie w tym miesiącu ćwiczenie 3 - "Dojdź do piłki". Naszym zadaniem było dotrzeć od pola początkowego zaznaczonego piłeczką zieloną do punktu końcowego - piłeczka czerwona. Po drodze musieliśmy zebrać rozłożone dary natury. Drugie dziecko (przewodnik) z pomocą nauczyciela musiało tak kierować koleżanką/kolegą, za pomocą słownych poleceń (do przodu, w stronę okna, itp.) aby zadanie zostało wykonane. W tym ćwiczeniu kształtowaliśmy umiejętność współpracy, rozwijaliśmy orientację przestrzenną, doskonaliliśmy umiejętności związane z wydawaniem i wykonywaniem poleceń a także kształtowaliśmy umiejętność tworzenia i odczytywania programu. Oczywiście świetnie się przy tym bawiliśmy.

 

 

Pasowanie na przedszkolaka - Troskliwe Misie 29.10.2019

Staliśmy się już prawdziwymi przedszkolakami. Jesteśmy po naszym pasowaniu. Każdy z nas pięknie wystąpił przed Rodzicami, pokazując jacy jesteśmy duzi i jak wiele już potrafimy. Było bardzo miło a nas rozpierała duma. Mamy dużo kolegów, koleżanek i świetną grupę, w której nawiązują się nasze pierwsze przyjaźnie.

 

Projekt Zdrowo i sportowo - Smerfy 25.10.2019r

Rozpoczęliśmy nasze zajęcia w ramach projektu "Zdrowo i Sportowo". W formie zabawy utrwalaliśmy nie tylko kolory, ale przede wszystkim wzmocniliśmy swoje mięśnie grzbietu i brzucha, a także usprawniliśmy szybkość rekcji." Było troszkę sportu połączonego z dobrą zabawą.

Projekt - Dzieci programują, ćw 1-3, Smerfy 29.10.2019

Zrealizowaliśmy w naszej grupie trzy ćwiczenia z zadania wyznaczonego na październik. Zadanie 1 dotyczyło kształtowania rozumienia poleceń: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo i kształtowania orientacji przestrzennej. Ćwiczenia wykonywaliśmy w parach. Ustawiliśmy tor przeszkód, gdzie jedno dziecko wydawało polecenia drugiemu i na odwrót. Ćwiczenie 2 polegało na przemieszczaniu się od punktu do punktu. Przejście od punktu A do punktu B wg. wydawanego polecenia przez kolegę. Podczas zadania 3 nadal doskonaliliśmy umiejętność wydawania i wykonywania poleceń: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo, w stronę... Kształtowaliśmy umiejętność tworzenia i odczytywania programu, orientację przestrzenną oraz współpracę w grupie.

 

Uczymy dzieci programować, ćw. 2/3 -Troskliwe Misie 28.10.2019

Drugie ćwiczenie jakie zrealizowaliśmy w grupie Misiów miało na celu utrwalanie rozumienia poleceń: do przodu, do tyłu, w prawo w lewo, oraz kształtowanie orientacji przestrzennej. Wykonywaliśmy ćwiczenia parami przy pomocy nauczyciela. Jedno dziecko chodziło po wyznaczonej ścieżce zrobionej z darów natury, a drugie wydawało polecenia. Celem było dotarcie do kosza pełnego darów jesieni.

 

Projekt - Uczymy dzieci programować - Smerfy 25.10.2019

Zrealizowaliśmy kolejne zadanie o tematyce jesiennej...jesień w sadzie, ogrodzie i w parku. Pracowaliśmy w zespołach, uzupełnialiśmy kody. Wyznaczaliśmy trasę dla robotów pracując z ozobotem. Kształtowaliśmy umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Mieliśmy okazję poćwiczyć współpracę w parach i zespołach. Coraz lepiej wychodzą nam zajęcia z ozobotem, co nas bardzo cieszy.

 

Projekt Uczymy dzieci programowć Krasnoludki 24.10.2019

Jesień to prawdziwe bogactwo barw i kolorów, a także smakołyków w postaci owoców i warzyw. Mając różne dary jesieni na obrazkach układaliśmy z nich specjalny kod w postaci rytmu matematycznego, który odtwarzaliśmy później. W kolejnej części naszym zadaniem było ułożenie z naszych pomocy owocowego sudoku. Zajęcia skłoniły nas do rozwijania logicznego myślenia, zdolności kojarzenia, odtwarzania, powtarzania danej sekwencji. Świetnie się przy tym bawiliśmy i poćwiczyliśmy umiejętność zgodnej współpracy w grupie.

 

Rozdanie dyplomów z projektu Code Week Krasnoludki 24.10.2019

Nasz 2 tygodniowy projekt Code Week dobiegł końca. Świetnie się przy nim bawiliśmy zdobywając przy tym nowe umiejętności. W nagrodę każdy z nas otrzymał na pamiątkę dyplom za udział w projekcie.

 

Rozdanie dyplomow z projektu Code Week Smerfy 23.10.2019

Dobiegły końca nasze 2 tygodniowe zajęcia z projektem Code Week. Otrzymaliśmy nagrodę w postaci dyplomów za naszą pracę i zaangażowanie w uczestnictwie na zajęciach. To były świetne 2 tygodnie codziennych bloków zajęć, które sprawiły nam wiele satysfakcji i radości. Teraz pora na dalszą pracę w kolejnych projektach. Mamy szerokie pole działania, aby móc się wykazać:)

 

Strefa rodzica