logotype

Cykl zajęć przyrodniczych - 18.04.2018

Kolejne spotkanie z cyklu zajęć przyrodniczych było niezwykle ekscytujące. Podczas warsztatów fizycznych dowiedzieliśmy się w jaki sposób słyszymy. Obserwowaliśmy zjawiska fizyczne związane z dźwiękiem. Podjęliśmy próby przewidzenia wyniku doświadczeń oraz wytłumaczenia ich. Wykonaliśmy wspólnie serię doświadczeń, które pozwoliło nam zbadać właściwości dźwięku. 

 

Projekt - Szał plastyka - Rakiety kosmiczne 18.04.2018

Poruszając tematykę kosmosu i życia na innych planetach spróbowaliśmy wykonać transport dla kosmonautów:) Doklejając cienkie paski kolorowej bibuły do otworu na czarnej kartce papieru z wyciętym szablonem rakiety rozpoczęliśmy naszą pracę.
W efekcie końcowym powstały nam piękne, nietypowe witrażowe rakiety kosmiczne.

 

Projekt edukacyjny- Wszystko jest muzyką 16.04.2018

Nasze kolejne muzyczne spotkanie było góralską przygodą artystyczną. Rozpoznawaliśmy góralskie dźwięki oraz stroje. Poznaliśmy charakterystyczne dla tego
regionu instrumenty, stając się ekspertami w rozpoznawaniu tych nietypowych utworów. Spróbowali również swoich sił w góralskim tańcu, który bardzo przypadł nam do gustu.

 

Międzynarodowy Dzień Czekolady- Troskliwe Misie - 12.04.2018

Któż z nas nie lubi pysznej czekoladki...:) Świętowaliśmy z okazji dnia jednego z naszych ulubionych przysmaków. Było dużo zabaw i słodki nastrój królował w naszej sali. Przygotowaliśmy wspólnie własną dietetyczną czekoladę, którą konsumowaliśmy z uśmiechami na twarzach.

 

Międzynarodowy Dzień Czekolady - Krasnoludki 12.04.2018

Czekolady, czekoladki...to lubiane przez nas przysmaki. Dowiedzieliśmy się trochę na temat tego, która czekolada jest najzdrowsza, dlaczego warto ją jeść i w jakich ilościach. Poznaliśmy rodzaje czekolad i w trakcie naszych zabaw - zagadek odgadywaliśmy nazwy degustowanych słodkości. Przygotowaliśmy także razem dietetyczną czekoladę, którą z radością konsumowaliśmy przy wspólnym stoliku.

 

Międzynarodowy Dzień Czekolady - Smerfy 12.04.2018

Dzień czekolady to wyjątkowe święto, które szczególnie kochają wielbiciele słodkości. Tego dnia czekało na nas dużo słodkich niespodzianek. Dowiedzieliśmy się trochę ciekawostek związanych z lubianym przysmakiem. Dlaczego warto jeść niekiedy czekoladę?, jaka jest najzdrowsza?, jak powstaje? I jakie są jej odmiany? Poza tym mieliśmy sporo zabaw, konkursów oraz piosenek. Wspólnie przygotowaliśmy także przepyszną dietetyczną czekoladę, która rozpływała się w naszych ustach.

 

Spotkanie z wyjątkowym gościem z okazji Dnia Sportu - 12.04.2018

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Światowy Dzień Sportu był dobrą okazją, by podkreślić znaczenie sportu i ważną rolę jaką dla nas odgrywa. Zaprosiliśmy do naszego przedszkola wyjątkowego gościa- jednego z Rodziców, który zajmuje się zawodowo sportem. Pan Musiał jest polskim sędziom piłkarskim i zgodził się na spotkanie z nami. Opowiedział trochę o swojej pracy oraz zachęcał do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dowiedzieliśmy się na zajęciach wiele ciekawostek. Wiemy kto czuwa nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i przestrzeganiem zasad gry w czasie meczu, kto przyznaje i zatwierdza zdobyte punkty. Wiemy już, że sędzia zajmuje się głównie analizowaniem sytuacji zaistniałych na boisku oraz zatwierdzaniem punktów. Po spotkaniu teoretycznym mieliśmy szansę zagrać razem mecz w ogrodzie przedszkolnym. Dziękujemy pięknie panu Tomaszowi za cenne uwagi i odwiedziny. Wspólne spotkanie było dla nas bardzo ekscytującym wydarzeniem:)

 

Projekt - Mali odkrywcy - Znikający atrament 09.04.2018

Znikający atrament to super doświadczenie, które umożliwiło nam zamienienie się w magików:) Do jednej szklanki wlaliśmy chłodną wodę, do drugiej gorącą. Następnie do obu szklanek dodaliśmy po 2 – 3 krople atramentu. Obserwowaliśmy jak fantazyjnie krople atramentu opadają na dno naczynia tworząc przy tym piękne wzory. Po dolaniu kilku kropel octu – hokus – pokus granatowa barwa pojawiła nam się błyskawicznie! Bardzo podobały nam się nasze ostatnie zabawy badawcze i zaciekawieniem obserwowaliśmy zachodzące zmiany w tym doświadczeniu chemicznym.

 

Projekt edukacyjny - Szał plastyka - Troskliwe Misie 04.04.2018

Zajęcia plastyczne zawsze wyzwalają w nas sporo emocji. Radość z tworzenia daje nam wiele pozytywnych wrażeń. Wyklejaliśmy tym razem króliczki i ozdabialiśmy je najpiękniej jak potrafimy. Podziwialiśmy na koniec nasze prace i rozmawialiśmy na ich temat porównując je do siebie.

 

Projekt edukacyjny - Szał plastyka - Krasnoludki 04.04.2018

Ozdabianie i tworzenie małych puchatych przyjaciół sprawiło nam wiele przyjemności. Uwielbiamy kleić, tworzyć i patrzeć jak powstaje piękna praca. Na koniec każdy z nas prezentował na forum swoje efekty działań twórczych. Każdy króliczek był wyjątkowy i oryginalny choć tak podobny do siebie.

 

Strefa rodzica