ZAJĘCIA SPORTOWE DRUŻYNY KANGURA

Prowadzący: mgr Marcin Piekarski

„Naszą misją jest zapewnienie dzieciom rozrywki i edukacji ruchowej, tak ważnej w dzisiejszym młodym społeczeństwie. Poprzez sieciowe możliwości i spójny program w całym kraju, obniżamy wiek dzieci, w którym są one rozwijane ruchowo. Rodzicom dzieci na końcu przygody z PRZEDSZKOLIADA.PL, przekazujemy informacje, gdzie warto skierować dziecko, celem kontynuowania przygody ze sportem. Widząc uśmiech dzieci podczas zajęć i imprez PRZEDSZKOLIADA.PL, upewniamy się, że warto.”

Program zajęć Drużyny Kangura jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym Przedszkoliada.pl wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej. Program  jest logicznie ułożony - od zajęć najprostszych do coraz bardziej złożonych. W rezultacie prowadzonych zajęć uzupełnionych o ich oprawę oraz pozostałe elementy systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl uzyskujemy unikatowy w skali światowej projekt kreujący kulturę fizyczną wśród przedszkolaków. Uczestnicy systemu Przedszkoliada.pl są nazywani „Aktywnymi Przedszkolakami”. Głównym celem programu zajęć Drużyny Kangura jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego ruchu teraz i w późniejszych latach.

Gimnastyka korekcyjna

Prowadzący: mgr Robert Siedlarz

Absolwent AWF Kraków ze specjalnością gimnastyka korekcyjna. Prowadzę zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w ok. 20 przedszkolach na terenie Krakowa. Z dziećmi pracuję od 8 lat. Jestem również instruktorem pływania, gimnastyki sportowej, lekkiej atletyki, oraz kulturystyki (pracuję również jako trener personalny w klubie Soul fitness). Sport jest moją pasją życiową, od najmłodszych lat jestem z nim związany. Praca z dziećmi to doskonały sposób, aby przekazywać dzieciom wartości jakie niesie ze sobą sport i aktywność fizyczna.

Prowadząca: mgr Monika Śliwa

O mnie:

Nazywam się Monika Śliwa i z wielką przyjemnością wprowadzę Państwa dzieci w świat języka angielskiego, rozwijając w nich ciekawość tym językiem oraz zachęcając do wspólnych gier, zabaw i śpiewów:) Zależy mi, aby jak najlepiej przygotować nasze przedszkolaki do posługiwania się językiem obcym, dlatego należy zacząć już od najmłodszych lat. Aby zrobić to jak najlepiej, potrzeba zaciekawić dzieci tym językiem. Dlatego zajęcia z języka angielskiego w dużej mierze oparte są na zabawie, co sprawia, że jest to dla nich zarówno przyjemne doświadczenie, jak i sposób na naukę. Prowadząc język angielski postaram się rozwijać w dzieciach nie tylko ciekawość tym językiem, ale także wzbogacić słownictwo oraz przygotować podstawy do dalszej nauki w szkole.

Rytmika

Prowadząca: mgr Ewa Stefańczyk

O mnie:

Urodziłam się w 1977r. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogicznym Akademii Pedagogicznej w Krakowie w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej (2003r,). Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie z tytułem zawodowym muzyka instrumentalisty ze specjalizacją gry na flecie poprzecznym (1997r.). Ponadto ukończyłam Studium Wychowania Muzycznego Carla Orffa przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2004r,). Brałam udział w wielu warsztatach edukacyjnych. Od 1998r. jestem instruktorem zajęć umuzykalniających z elementami rytmiki dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Robotyka

Prowadzący: mgr Alicja Kwaśny

O mnie:

Nazywam się Alicja Kwaśny, jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, animatorem zabaw dziecięcych, terapeutą ręki oraz instruktorem robotyki. Ukończyłam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z organizacji i zarządzania oświatą na tej samej Uczelni. Z dziećmi pracuję od wielu lat, stosując metodę pozytywnego wzmocnienia (system nagradzania pozytywnych efektów pracy, ze świadomością możliwości popełnienia błędu, bez jego negatywnych konsekwencji). Zajęcia z robotyki są wspaniałą przygodą zarówno dla mnie jak również dla każdego dziecka. Fascynująca zabawa przynosząca ogromne korzyści dziecku. Rozwijanie umiejętności realizowania projektu dokładnie wg instrukcji, kodowanie, wcielanie w życie własnej inicjatywy poprzez aktywność twórczą w programie do kodowania, wyciąganie wniosków, uczenie się myślenia analogicznego, łączenie przyczyny ze skutkiem, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, a przede wszystkim świetna zabawa! To wszystko sprawia, że zajęcia które prowadzę są tak wyjątkowe i niezwykle wciągające. Prywatnie interesuję się także behawiorystyką zwierząt, jeżdżę konno, a latem współprowadzę rajdy konne w Gruzji w górach Wysokiego Kaukazu.

Zajęcia logopedyczne

Prowadząca: mgr Klaudia Frąc