logotype

Zajęcia

Gimnastyka korekcyjna

Prowadzący: Pan mgr Robert Siedlarz

Absolwent AWF Kraków ze specjalnością gimnastyka korekcyjna. Prowadzę zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w ok. 20 przedszkolach na terenie Krakowa. Z dziećmi pracuję od 8 lat. Jestem również instruktorem pływania, gimnastyki sportowej, lekkiej atletyki, oraz kulturystyki (pracuję również jako trener personalny w klubie Soul fitness). Sport jest moją pasją życiową, od najmłodszych lat jestem z nim związany. Praca z dziećmi to doskonały sposób, aby przekazywać dzieciom wartości jakie niesie ze sobą sport i aktywność fizyczna.


PLAN ZAJĘĆ

ŚRODA:
 • TROSKLIWE MISIE - godz. 09.15-09.30
 • KRASNOLUDKI - godz. 09.30-10.00
 • SMERFY - godz. 10.00-10.30

Dogoterapia

Prowadzący: Pan mgr Andrzej Szybkowski

O mnie:

Pochodzę z Opola, skończyłem studia pedagogiczne. Pracowałem jako trener psów policyjnych. Ukończyłem kurs dogoterapeuty, oraz kurs trenerski. Interesuje mnie aktywny wypoczynek z psami zwany dogotrekkingiem. Współpracuję na stale ze szpitalem w Krakowie, gdzie prowadzę zajęcia z dogoterapii. Posiadam 4 psy: trzy labradory i jednego owczarka staro angielskiego. Moje psy ukończyły szkołę w Canidzie. Praca jest moją prawdziwą pasją i sprawia mi ogromną radość.


PLAN ZAJĘĆ

PONIEDZIAŁEK (co 2 tygodnie):
 • TROSKLIWE MISIE - godz. 14.30-15.00
 • KRASNOLUDKI - godz. 14.00-14.30
 • SMERFY - godz. 15.00-15.30

Język angielski

Prowadząca: Pani mgr Olga Białas
Firma "LEONARDO"

O mnie: Nazywam się Olga Białas i jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie z tytułem magistra filologii angielskiej w specjalności nauczycielskiej. Pochodzę z Częstochowy. To tam zdobyłam doświadczenie podczas praktyk w dwóch szkołach podstawowych jak i w dwóch liceach. Przez 3 lata pracowałam również w częstochowskiej szkole językowej, gdzie prowadziłam zajęcia z uczniami we wszystkich możliwych grupach wiekowych zaczynając od dwulatków, aż po dorosłych.Od zeszłego roku szkolnego współpracuję z Leonardo School w Krakowie, gdzie skupiłam się na uczeniu najmłodszych. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Uwielbiam podróże. Oprócz Anglii, szczególnie upodobałam sobie Portugalię, którą poznałam w trakcie zagranicznych praktyk, ucząc angielskiego na uczelni ISCAP w Porto.


PLAN ZAJĘĆ

WTOREK:
 • TROSKLIWE MISIE - godz. 9.30-9.45
 • KRASNOLUDKI - godz. 9.45-10.15
 • SMERFY - godz. 10.15-10.45

Dodatkowa lekcja
CZWARTEK:
 • KRASNOLUDKI - godz. 13.30-14.00
 • SMERFY - godz. 14.00-14.30

Cykl zajęć przyrodniczych

Cykl zajęć przyrodniczych

Prowadzący: mgr Aneta Grabowska

„Tak naprawdę chronimy tylko to, co kochamy, kochamy tylko to co rozumiemy, rozumiemy tylko to, czego się nas nauczy!”

O mnie:

Jestem z wykształcenia nauczycielką biologii i pedagogiem. Prowadzę w różnych placówkach cykl zajęć przyrodniczych. Ideą zajęć w Klubie Małego Przyrodnika jest pomoc w zrozumieniu otaczającej rzeczywistości, oraz rozbudzenie zainteresowania otaczającą nas przyrodą. Dzieci poprzez zabawę oraz eksperymenty odkrywają otaczający je świat. W cyklu warsztatów ekologiczno – przyrodniczych dzieci mają możliwość m.in.:

 • założenia hodowli dżdżownic,
 • obserwacji mrówek w formikarium,
 • poznania zasad prawidłowego żywienia,
 • odkrywania tajemnic swojego ciała,
 • wyruszenia w kosmiczną podróż po wszechświecie,
 • wykonywania preparatów mikroskopowych i ich obserwacji,
 • zapoznania się z cyklami rozwojowymi zwierząt,
 • wykonywania własnych sadzonek,
 • podróżowania do prehistorii.

Zajęcia są prowadzone w oparciu o różne formy i metody pracy, obrazowane przez rozmaite pomoce dydaktyczne m.in. szkielet i korpus człowieka, model budowy zęba, mózgu, żywe okazy zwierząt, skały i minerały, bogato zdobione figurki zwierząt, stetoskopy, odczynniki i sprzęt chemiczny.

Religia

Prowadzący: Ksiądz mgr Józef Habina

O mnie:

Jestem Księdzem od 2012 roku. Ukończyłem Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie. Przez 4 lata pracowałem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim. Byłem opiekunem grupy ministrantów ze szkoły podstawowej oraz pracowałem jako katecheta w szkole podstawowej oraz w liceum i technikum. Od września 2016 roku pracuję w Parafii pw. Chrystusa Króla - os. Gotyk w Krakowie. Jestem katechetą w sześciu przedszkolach na terenie parafii, a także pełnię posługę kapelana w Krakowskim Hospicjum Dziecięcym im. Ks. Józefa Tischnera. Chcę Waszym dzieciom opowiedzieć o Panu Bogu i o tym, jak bardzo nas kocha! Liczę na Wasze wsparcie i pomoc.


WTOREK:
 • KRASNOLUDKI - godz. 13.00-13.30
 • SMERFY - godz. 13.30-14.00

Taniec

Instruktor: Pani Anna Hodura

Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają taniec, który sprzyja pozbyciu się różnych zahamowań, zmniejsza napięcia i źródła frustracji.

Dzieci rozwijając się za pomocą takiej formy aktywności:

 • otwierają się bardziej na świat, wyzbywają kompleksów, stają się bardziej otwarte i elastyczne,
 • uczą wyrozumiałości, niesienia pomocy, zaufania a także współpracy.
 • kształtują precyzję ruchów, sprawność ruchową, prawidłową sylwetkę,
 • doskonalą wrażliwość na melodię i słuch,
 • wyzwalają w sobie artyzm i pobudzają inwencję twórczą.

Taniec jest najbardziej naturalną formą sportu i aktywności dziecka, pomaga w rozwijaniu takich cech charakteru jak:

 • cierpliwość, wytrwałość, odwaga, odporność na zmęczenie,
 • pomaga w tworzeniu pozytywnego obrazu samego siebie i pokonywania barier własnych możliwości.

O mnie:

Jestem pełną energii studentką psychologii w zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz inżynierem technologii chemicznej. Pracuję jako instruktor tańca od sześciu lat zarówno z maluszkami jak i dorosłymi. Rozwijam i doskonalę swoje umiejętności oraz wiedzę, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć dzieci otoczone troską płynącą z miłości i szacunku, pod doświadczonym okiem odkrywają tajemnice swojego charakteru i kształtują osobowość. Celem zajęć jest zatem nie tylko nauka kroków i choreografii, dzięki którym nasze dzieci rozwijają m.in. motorykę, koncentrację, refleks i muzykalność, ale przede wszystkim ich rozwój psychiczny i społeczny. Dzieciaki poprzez poznawanie i ekspresję nabierają pewności siebie, rozwijają m.in. spontaniczność, inteligencję emocjonalną, świadomość własnego ‘ja’ oraz otoczenia,czemu sprzyja również praca w grupie. Wszystko to dzieje się w aurze doskonałej zabawy, której oddaję się w 100%, gdyż taniec to moja pasja, a praca z dziećmi to moja misja.


PLAN ZAJĘĆ

PONIEDZIAŁEK:
 • TROSKLIWE MISIE - godz. 9.15-9.30
 • KRASNOLUDKI - godz. 9.30-10.00
 • SMERFY - godz. 10.00-10.30

Rytmika

Prowadząca: Pani mgr Ewa Stefańczyk

O mnie:

Urodziłam się w 1977r. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogicznym Akademii Pedagogicznej w Krakowie w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej (2003r,). Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie z tytułem zawodowym muzyka instrumentalisty ze specjalizacją gry na flecie poprzecznym (1997r.). Ponadto ukończyłam Studium Wychowania Muzycznego Carla Orffa przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2004r,). Brałam udział w wielu warsztatach edukacyjnych. Od 1998r. jestem instruktorem zajęć umuzykalniających z elementami rytmiki dla dzieci w wieku przedszkolnym.


PLAN ZAJĘĆ

CZWARTEK:
 • TROSKLIWE MISIE - godz. 11.00-11.15
 • KRASNOLUDKI - godz. 12.15-12.45
 • SMERFY - godz. 12.45-13.15

Robotyka

Prowadzący: mgr Marek Grzesik, mgr Bartosz Wieczorek (KreaTech)

O nas:

Naszą pasją są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. Zamiłowanie to wykorzystujemy w budowie profesjonalnych robotów, czy realizacji grafik. W ciekawy i nowatorski sposób przekazujemy zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na prowadzonych przez nas zajęciach. Jest to nauka połączona z zabawą zawierająca elementy matematyki, fizyki, informatyki i języka angielskiego. Pokazujemy dzieciom, że nauka przedmiotów ścisłych i języka obcego nie musi być nudna i trudna. Wiedza zdobyta podczas zabawy jest najlepiej przyswajalna. Nasze autorskie programy realizujemy w oparciu o najnowocześniejsze metody dydaktyczne. Usługi edukacyjne skierowane są głównie do dzieci, młodzieży i rodziców świadomych potrzeby rozwoju edukacyjnego swoich pociech, oraz realiów obecnego rynku pracy. Uwzględniamy w sposób pośredni rozwój kluczowych technologii dla gospodarki kształcąc i rozwijając pasję związaną z naukami technicznymi w młodych ludziach. Kiedy nie prowadzimy zajęć edukacyjnych realizujemy najróżniejsze zlecenia graficzne, oraz projektujemy i budujemy roboty usługowe.


PLAN ZAJĘĆ

CZWARTEK:
 • KRASNOLUDKI - godz. 12.30-14.00
 • SMERFY – godz. 12.30-14.00

Zajęcia odbywają się dla każdej grupy wymiennie

Zajęcia logopedyczne

Prowadząca: Pani mgr Maria Frodyma

Wiek przedszkolny to czas, w którym mowa dziecka rozwija się bardzo intensywnie.

Przedszkolak chętnie poznaje otaczający go świat, jest też naturalnie zainteresowany dźwiękami, słowami, tworzeniem nowych wyrazów, łatwiej przyswaja właściwe wzorce wymowy.

Należy pamiętać, że absolwent przedszkola powinien wypowiadać się całkowicie zrozumiale i poprawnie wymawiać wszystkie głoski.

Zaczynając terapię jak najwcześniej, dziecko może poprawić swoją wymowę przed podjęciem nauki czytania i pisania.

Trzeba także dodać, że zaburzenia mowy mogą wpływać niekorzystnie na rozwój osobowości dziecka ijego samopoczucie.

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Ukończyłam filologię polską ze specjalnością logopedia. Piąty rok współpracuję z Niepublicznym Przedszkolem Artystycznym Marzenie, oraz kilkoma innymi przedszkolami. Prowadzę terapię dzieci z wadami wymowy, alalią, afazją, dwujęzycznych, zagrożonych dysleksją. Uczestniczyłam w tworzeniu Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego dla dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach dotyczących różnych zaburzeń komunikacji językowej. W pracy zawodowej interesuje mnie m.in. wpływ wad zgryzu na stan wymowy dzieci, a także powiązania logopedii z psychologią. W wolnym czasie lubię zwiedzać ciekawe miejsca w okolicach Krakowa.


PLAN ZAJĘĆ

KONSULTACJE - CZWARTEK
Terapia indywidualna
GODZINY PRZEDPOŁUDNIOWE

Strefa rodzica